ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

Вест Хем постави клупски рекорд во Премиер Лигата

Тимот на Вест Хем постави еден клупски рекорд по бројот на освоени бодови во англиската Премиер лига за еден месец.

Во декември, тимот стигна до 15 бода на шест натпревари – пет победи и еден пораз.

Во историја на Вест Хем во Премиер Лигата, досега не се случил ваков резултат во еден календарски месец.

Вест Хем синоќа го победи Саутемптон на гости со 2:1.

По 19 рунди во Англиското фудбалско првенство, Вест Хем се наоѓа на 9.место со 27 бода.

(МИА)

Ве молиме пратете не и стиснете лајк:
error20
fb-share-icon0