ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

ВИДЕО: Иран почнува производство на борбени авиони „Ковсар“

1 мин читање

Иран почна масовно производство на борбени авиони од типот „Ковсар“, конструиран во таа земја, јави денеска државната телевизија.

– Наскоро ќе биде произведен потребниот број од овие авиони и тие ќе бидат ставени во служба на Воздухопловните сили, изјави иранскиот министер за одбрана Амир Хатами на церемонија по повод почетокот на производството на авионите.

https://youtu.be/5dldMxNXfvQ

Ве молиме пратете не и стиснете лајк:
error20
fb-share-icon0