ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

Вил Смит кој бил заробен во калифорнискиот пекол: „Ова е страшно, бегајте веднаш“

1 мин читање

Огнената стихија во Калифорнија не се смирува. Цел град Парадајс каде живееја 27 илјади жители е целосно уништен, а бројот на мртви постојано расте. Десетина илјади луѓе беа принудени да ги напуштат своите домови, а меѓу нив се наоѓаат и познати личности.

Ким Кардашијан, Кејтлин Џенер, Џерард Батлер, Вил Смит и Алиса Милано, се само некои, а на социјалните мрежи кружат страшни фотографии. Батлер сподели фотографија на која се гледаат остатоците од неговата вила.

Се вратив во мојот дом на Малибу по евакуацијата. Срцепарателни моменти во Калифорнија. Благодарен сум на пожарникарите. Благодарам на храброста и позитивниот дух, напиша актерот.

-Ќерка ми е нервозна, па ме натера да излезам надвор. Ова е страшно. Ние сме подготвени за евакуација, чекаме наредба. Ако сте во зоната на евакуација, бегајте веднаш, порача Вил Смит.

https://youtu.be/cB8HPiYaKQY

Ве молиме пратете не и стиснете лајк:
error20
fb-share-icon0