ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

ТРАЧ МУАБЕТИ > Спорт > Влезе во легендите: Пандев ја удри „стотката“ за Македонија

Влезе во легендите: Пандев ја удри „стотката“ за Македонија

1 мин читање

Најдобриот македонски фудбалер Горан Пандев, вечерва, на Националната арена „Филип Втори“ на мечот со Летонија го игра 100-от настап во дресот на А репрезентацијата.

По тој повод „Гранде Пандев“, доби признанија од Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) и Европската куќа на фудбалот (УЕФА), а претходно капитенот на „црвено жолтите“ доби специјален подарок од соиграчите.

Пандев во „клубот 100“ му се придружи на Гоце Седлоски кој моментално е во тренерските води.

Новиот „мистер 100“ дебитираше минатата деценија, а низ годините носеше огромна радост со своите погодоци.

Пандев е најдобар стрелец во македонската фудбалска репрезентација со 33 погодоци.