ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

ТРАЧ МУАБЕТИ > Славни > Водителката на која автобус и ја откина раката за прв пат објави фотографија по несреќата и упати јасна порака

Водителката на која автобус и ја откина раката за прв пат објави фотографија по несреќата и упати јасна порака

1 мин читање

Водителката, Деа Ѓурѓревиќ, после тешката сообраќајна незгода се уште се наоѓа во Воено медицинската академија во Белград.

Цело време нејзина поддршка и дава нејзиниот свршеник и нејзината мајка.

До сега таа имала неколку интервенции на раката, а поради тешките повреди се уште се наоѓа на Одделот за интензивна нега.

Иако помина веќе месец и пол од самата несреќа, нејзе не ја напушта силниот дух, па за прв пат објави и фотографија на социјалната мрежа Инстаграм со нејзината мајка и го напиша следното:

-Научив дека храброста не е отсуство на стравот, туку е победа над него. Храбар човек не е оној кој се чувствува уплашено, туку оној кој ќе го надвладее тој страв, пишува во коментарот на водителката.