ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

Возач од Турција тешко повреди скопјанка

На 21.11.2018 година во 20:30 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје  било пријавено дека на булеварот „Никола Карев“, патничко моторно возило „Форд Фокус“ со скопски регистерски таблици управувано од Д.А.(23) од Р.Турција удрило во пешакот В.Л.(65) од Скопје.

По незгодата со возило со Итна медицинска помош В.Л. била пренесена во Комплексот клиники “Мајка Тереза“ каде и биле констатирани тешки телесни повреди.

Извршен бил увид на местото на настанот и се работи на целосно расчистување на случајот.

Ве молиме пратете не и стиснете лајк:
error20
fb-share-icon0