ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

ТРАЧ МУАБЕТИ > Вести од светот > Во Лондон 39 лица уапсени за обид за убиство

Во Лондон 39 лица уапсени за обид за убиство

1 мин читање

Британската полиција уапси 39 лица во Лондон осомничени за обид за убиство во западниот дел од градот. Во инцидентот кој се случил ноќва околу 1 часот после полноќ, тешко повреден е 30-годишен маж. Тој бил избоден неколку пати со нож и во моментов се бори за живот, пренесува „Би-Би-Си“.

Осомничените се приведени на сослушување.