ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

Вучиќ: Не сакам насекаде да создавам непријатели на Србија

Не сакам да создавам насекаде непријатели на Србија. Веќе ги имаме многу и не секогаш по наша вина, а и не можете да играте на шест табли, оцени синоќа српскиот претседател, Александар Вучиќ и укажа дека е недопустливо во 21 век да се создаваат листи на непожелни граѓани, како што направи Црна Гора.

– Знам дека тоа се случило, бидејќи добивме официјален допис од нивното МВР, изјави Вучиќ за „РТС“ и порача дека Србија нема да им забрани влез на интелектуалците од Црна Гора.

Вучиќ додаде дека Србија е многу космополитска, широка и демократска за да се одлучи на таков чекор.

Ве молиме пратете не и стиснете лајк:
error20
fb-share-icon0