ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

Гатузо: Ја преземам одговорноста за елиминацијата

1 мин читање

Тренерот на Милан, Џенаро Гатузо, ја презеде одговорноста за поразот од Олимпијакос во натпреварот од 6.коло од групната фаза на Лигата на Европа.

Овој исход во Атина значеше и елиминацијата на Милан од евро-сцената уште пред крајот на годината.

– Сакам да им се извинам на навивачите на Милан. Многу ми е жал. Според мое мислење, овој натпревар беше чуден и на крајот со казна за нашите промашувања. Но, изговори не треба да има. Ја преземам целата одговорност, изјави Гатузо.

Тој им замери на своите избраници дека играле без доволно жар.

– Џабе е се ако не се игра со срце. Бесен сум затоа што сметам дека требаше да одиме понатаму. Многу ми е тешко поради овој пораз, нагласи Гатузо.

Милан загуби вчеравечер од Олимпијакос со 3:1. Грчкиот тим се изедначи по број на бодови со „росонерите“ но оди во плеј-офот од ЛЕ поради подобрата гол-разлика.

Ве молиме пратете не и стиснете лајк:
error20
fb-share-icon0