ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

Геополитичарот Лучиќ: Заев ќе биде добар и со Албанците и со Бугарите, а вие Македонците тоа ќе го платите

Српскиот геополитичар и публицист, Дејан Лучиќ синоќа беше гостин кај новинарот Васко Ефтов во емисијата „Во Центар“. Тој говореше за актуелната политичка состојба во Македонија и Србија.

На Македонија и на Србија навистина не им треба некој голем претседател. Некој човек што ќе глуми татко. Веќе пораснавме како држави. Треба да се соберат 300 најпаметни Македонци и тие да ја водат државата. Ако немате триста, тогаш имате 30. Време е народот да каже што мисли. Што се однесува до Зоран Заев, тој ќе биде близок и со Албанците и со Бугарите, а вие Македонците тоа ќе го платите“, рече Лучиќ.

Ве молиме пратете не и стиснете лајк:
error20
fb-share-icon0