ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

„Го испразнија луѓето на ДУИ“: Новиот градоначалник на Дебар го наоѓа кабинетот испразнет?

1 мин читање

Извори блиски до привремениот градоначалник на Дибер, Еуген Цами, кој доаѓа од Алијанса за Албанци, се жалат дека неговиот кабинет е испразнет од луѓето на неговиот починат претходник, Ружди Лата.

-Дека глупостите на ДУИ во Дибар не завршуваат, ги потврдуваат и последните настани. Прво заиграа тупаниците за тоа кој ќе победи во трката за претседател на огранокот, додека пак огнот се разгори со изборот на Еуген Цами како привремен градоначалник на општина Дебар. Блиски луѓе на починатиот градоначалник на Дебар ја испразнија канцеларијата на градоначалникот од целиот инвентар под изговор дека тие се лични предмети на покојниот Ружди Лата, инвентар кој е купен од општинскиот буџет”, изјавија извори од општината за некои локални портали, пренесува Лајм.

Овие информации сé уште не се официјално потврдени.

Ве молиме пратете не и стиснете лајк:
error20
fb-share-icon0