ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

Граѓаните со јасни пораки: Заев и СДСМ се црнила за Македонија

Низ цело Скопје утрово осамнаа транспаренти на речиси сите поголеми раскрсници. На нив, граѓаните упатуваат пораки до владата предводена од СДСМ.

Имено, граѓаните на платна испишаа дека СДСМ и Зоран Заев се црнилата во Македонија.

Не е прв пат скопјани со овие зборови да се обратат кон премиерот и неговата партија, а со нив јавно го искажуваат  своето незадоволство кон политиките.

Економијата секојдневно тоне, а во разни сегменти таа се одразува на буквално секој граѓанин.

Големи загуби се бележат и во земјоделството. На терет на земјоделците паднаа погрешните политики на Владата на СДСМ и Зоран Заев. Сезоната за откуп, за земјоделецот во Македонија стана вистинска голгота. Земјоделците се извисени, па наместо 50% ќе добијат само 30% поддршка за поевтин енергенс.

Девастирано е и  целото образование. Студентите во домовите преживуваат голгота.

Пад во сите сектори. Граѓаните јавно го искажуваат незадоволството за крахирањето во државата направено од страна на власта.

      

Ве молиме пратете не и стиснете лајк:
error20
fb-share-icon0