ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

Дабл-дабл на Вестбрук во триумфот на Оклахома во Вашингтон

1 мин читање

Предводени од Расел Вестбрук, екипата на Оклахома ноќеска победи на гостувањето во Вашингтон со резултат 134:111. Вестбрук мечот го заврши со дабл-дабл ефект – 23 поени и 12 асистенции.

Резултати на натпреварите од НБА одиграни ноќеска:

Орландо – ЛА Клиперс 95:120

Бруклин – Хјустон 111:119

Чикаго – Индијана 105:107

Вашингтон – Оклахома 111:134

Далас – Њујорк 106:118

Јута Мемфис 100:110

Феникс – Торонто 98:107

Голден Стејт – Минесота 116:99.

Голден Стејт со ефект 9-1 (победи-порази) и Денвер 7-1, се на врвот во Западната конференција, додека на Исток Торонто со 8-1 и Милвоки со 7-1 с ена првите две позиции.

Ве молиме пратете не и стиснете лајк:
error20
fb-share-icon0