ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

Дабл-дабл на Јокиќ во осмиот сезонски триумф на Денвер

Кошаркарите на Денвер Нагетс го запишаа осмиот триумф оваа сезона во НБА лигата, откако ноќеска беа поуспешни од Јута Џез со 103:88. Уште една добра партија во дресот на Денвер прикажа српскиот интернационалец Никола Јокиќ кој средбата ја заврши со рекордни 16 асистенции, 10 скока и седум поени.

Резултати на натпреварите од НБА лигата одиграни ноќеска:

Шарлот – Кливленд 126:94

Индијана – Бостон 102:101

Атланта – Мајами 123:118

Чикаго – Хјустон 88:96

Сан Антонио – Њу Орлеанс 109:95

Денвер – Јута 103:88

Портланд – ЛА Лејкерс 110:114.

Ве молиме пратете не и стиснете лајк:
error20
fb-share-icon0