ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

Дали знаете дека сексот со бившата девојка е добра работа?

1 мин читање

Дали треба да имате секс со вашата бивша? За добро на вашето здравје, секогаш треба да кажете не.

Сепак, според две нови студии објавени во научното списание “Archives of Sexual Behavior ” , сексот со вашата поранешна девојка не претставува лоша работа и нема да го попречи целиот процес на движење, без разлика ако се наоѓате во лошо време пред раскинување.

Во првата студија спроведена од истражувачите на Државниот универзитет во Вејн, Западниот универзитет и Универзитетот во Торонто, 113 сведоци ја завршија онлајн анкетата каде што беа запрашани дали имаат физички контакт со нивната поранешна девојка, дали тие се чувствуваат приврзани кон неа, и дали се чувствуваат емотивно на крајот од денот.

Ве молиме пратете не и стиснете лајк:
error20
fb-share-icon0