ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

Дали Карбинци си направи поскапа улица од Боемска?

Општина Карбинци на својот Фејсбук профил се пофали дека асфалтирале локален пат во село Јунузија со должина од 350 метри, а за истата намена биле потрошени 4,5 милиони денари.

Со оглед на цената која е платена за асфалтирање на оваа делница граѓаните прашуваат дали општина Карбинци доби поскапа улица од Боемска ако се има предвид дека пат со таа должина се реконструира по неколкукратно помала цена.

 

Ве молиме пратете не и стиснете лајк:
error20
fb-share-icon0