ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

Да ја поддржиме нашата Марија која ќе пее на Јуниорскиот Евросонг- еве како може да гласа цела Македонија

1 мин читање

Јуниорскиот Евросонг е манифестација на која секој може да гласа за секого, што пак значи дека и ние, како сограѓани на македонската претставничка Марија Спасовска, може да гласаме за песната „Дома“.

Марија Спасовска ќе ја пее евровизиската песна „Дома” на сцената на Македонската филхармонија пред публиката на Златните славејчиња во Скопје на 16.и 17 ноември.

Не пропуштајте ги овие два дена, затоа што Марија веќе на 18.11.18 е во Минск, Белорусија, а на 25.11.18 на големата сцена во Минск арената ќе ја претставува Македонија на Јуниорскиот Евросонг 2018.

Не заборавајте: На 23.11.18 и 24.11.18 Македонија може да гласа за Марија Спасовска на online линкот кој дополнително ќе го објавиме.

Еве го процесот за online гласањето:

Ве молиме пратете не и стиснете лајк:
error20
fb-share-icon0