ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

ТРАЧ МУАБЕТИ > Македонија > Двајца скопјани каснати од кучиња скитници

Двајца скопјани каснати од кучиња скитници

1 мин читање

Вчера во 18:00 часот во полициската станица Центар, Д.К.(59) од Скопје пријавил дека на улица „Кеј 13-ти Ноември“ бил каснат од куче скитник во пределот на левата нога.

Истиот ден утрото во 08:40 часот во Полициската станица Драчево, А.Ж.(58) од Скопје пријавил дека на 24.02.2019 околу 18:15 часот на улица „Антон Димитров“ бил каснат од куче скитник во пределот на левата потколеница.