ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

ТРАЧ МУАБЕТИ > Магазин > Девицата да си го послуша срцето, Бикот со многу обврски: Ова е вашиот дневен хороскоп

Девицата да си го послуша срцето, Бикот со многу обврски: Ова е вашиот дневен хороскоп

1 мин читање

Дневен хороскоп за среда, 27-ми февруари 2019-та година.

ОВЕН

Работа: Очекувате многу од моменталната работа, но впрочем не ви е лесно да ги остварите сите очекувања кои ги имате.

Љубов: Можно е да сметате дека со саканата особа доаѓа до спротивставеност во начинот на размислување.

Здравје: Водете сметка за бубрезите.

БИК

Работa: Имате многу обврски, па неопходно е од рано изутрина да се посветите на обврските и да се организирате.

Љубов: Имате силни емоции кон саканата личност и подготвени сте на се да ја добиете најзината љубов.

Здравје: Пад на имунитетот.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Засега потрудете се максимумот на својата енергија да ја вложите во работата, а подоцна сето тоа добро ќе ви се исплати.

Љубов: Ве очекува интересно познанство кое би можело да донесе стабилна и трајна врска.

Здравје: Проверете ја диоптријата.

РАК

Работа: Се тече опуштено и без стрес на работа. Може да очекувате генерално поволен ден.

Љубов: Доколку сте во брак, ве очекуваат мали турбуленции со саканата особа, но се ќе успеете да решите.

Здравје: Водете сметка за стомакот.

ЛАВ

Работа: Немате трпение, а тоа не е добро. Потребно е да пројде одредено време да видите адекватни резултати.

Љубов: Ве очекува поволен ден за нови познанства. Пред вас е шанса за љубов.

Здравје: Зголемете го внесот на витамини.

ДЕВИЦА

Работа: Потребен ви е совет затоа што не сте сигурни како да постапите. Обратете се кон вашиот соработник од доверба.

Љубов: Пред вас е можност да бирате со кој ќе бидете. Најдобро би било да го послушате вашето срце.

Здравје: Хронични тегоби.

ВАГА

Работа: Можете да постигнете значаен успех, иако моментално немате поддршка. Способни сте да напредувате сами.

Љубов: Саканата личност од вас бара повеќе да и се посветите, а вие моментално немате енергија.

Здравје: Проблеми со штитната жлезда.

ШКОРПИЈА

Работа:Моментално сте во фаза во која ви доаѓаат некои интересни работи, но „ризични“. Сепак, би требало добро да размислите пред да се одлучите да се коцкате.

Љубов: Размислувате околу поранешната љубов, и не сте сигурни дали да направите некој чекор кон неа.

Здравје: Проверете ја крвната слика.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Водете сметка околу тоа работните планови добро да ги анализирате, за некои работи да не ви побегнат.

Љубов: Поволен ден за љубовни промени. Може да очекувате љубовна понуда и прилика за флерт или врска.

Здравје: Несоница.

ЈАРЕЦ

Работа: Соработниците од вас ќе бараат помош околу работата. Пред вас е ден во кој ќе бидете некому поддршка.

Љубов: Личноста која ви се допаѓа, ќе покаже дека сака повеќе од пријателство со вас.

Здравје: Мали проблеми со хормоните.

ВОДОЛИЈА

Работа: Ве очекуваат драстични промени кои доаѓаат неочекувано. Ќе ви треба некое време да се навикнете.

Љубов: Ви се допаѓа личност која е зафатена или има некаков комплициран и недифиниран љубовен статус.

Здравје: Проблеми со грлото.

РИБИ

Работа: Чувствувате дека сте под голем притисок од страна на надредените, а тоа ви ја ремети концентрацијата.

Љубов: Прекумерните караници со саканата личност ви претставуваат одреден притисок.

Здравје: Внимавајте на мигрената.

ИЗВОР: ТВ21