ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

Делови од повеќе скопски општини утре без струја

1 мин читање

Од „ЕВН Македонија“ АД е добиено известување дека утре (вторник), се планирани неколку технички зафати во дистрибутивната електро-мрежа и без електрична енергија ќе останат неколку скопски општини.

  • во периодот од 09:00 до 12:00 часот корисниците од дел од ул. Скупи 3 А (позади Олимпико).(Општина Центар)
  • во периодот од 11:30 до 13:30 часот корисниците од ул. Ѓорги Капчев подулица 1. (Општина Аеродром)
  • во периодот од 09:00 до 14:00 часот корисниците од дел од улица 52 во Стопански Двор.(Општина Ѓорче Петров)
  • во периодот од 13:30 до 15:30 часот корисниците од улицата Првомајска подулица 18.(Општина Кисела Вода)
  • во периодот од 08:30 до 11:30 часот корисниците од дел од ул. Тодор Чангов подулица 52. (Општина Аеродром)

Заради изведување технички зафати во дистрибутивната електро мрежа, без електрична енергија денес ќе бидат делови од општините Карпош, Кисела Вода, Ѓорче Петров.

Во периодот од 09:00 до 14:00 часот без струја ќе бидат корисниците од дел од ул. „Козле“ во општина Карпош, а во периодот од 09:00 до 11:00 часот корисниците од непарните броеви од бр. 173 до 187 на ул. „Антон Димитров“ во нас. Драчево, во општина Кисела Вода.

Прекин во снабдувањето со струја во периодот од 09:00 до 14:00 часот ќе имаат корисниците од дел од ул. „Нерешка“ во општина Ѓорче Петров.

Ве молиме пратете не и стиснете лајк:
error20
fb-share-icon0