ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

Дел од Аеродром денес без вода

1 мин читање

Од ЈП Водовод и Канализација информираат дека денес поради изведување на приклучок од Ф-100 мм., на ул. Новопроектирана број 8, во населба Аеродром, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од бул. 3та – Македонска Бригада згради со броевите 17, 19, 21 и дел од ул. Пандил Шишков.

Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 09:30 часот до санирање на дефектот.

Ве молиме пратете не и стиснете лајк:
error20
fb-share-icon0