ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

ТРАЧ МУАБЕТИ > Вести > Денеска променливо облачно, за време на викендот пресврт во времето кое мора да го искористите

Денеска променливо облачно, за време на викендот пресврт во времето кое мора да го искористите

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно, а попладне облачноста ќе се намалува. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Утринската температура ќе се движи од минус четири до четири, а дневната од два до девет степени.

Во Скопје, слично време, претпладне променливо облачно, а попладне облачноста ќе се намалува. Утринската температура ќе се спушти до два, а дневната ќе достигне до осум степени.

Од петок и особено за време на викендот ќе преовладува претежно сончево и потопло време.