ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

Денот на настава на турски јазик неработен за турската заедница во Македонија

1 мин читање

Денот на настава на турски јазик- 21 декември 2018 година, е неработен ден за граѓаните припадници на турската заедница во Република Македонија, согласно со Законот за празниците на РМ.

Министерството за труд и социјална политика на граѓаните припадници на турската заедница во Република Македонија им го честита Денот на наставата на турски јазик.

Ве молиме пратете не и стиснете лајк:
error20
fb-share-icon0