ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

ТРАЧ МУАБЕТИ > Спорт > Диего Коста закрепна пред дуелот со Јувентус

Диего Коста закрепна пред дуелот со Јувентус

1 мин читање

Напаѓачот на Атлетико Мадрид, Диего Коста ја санира повредата на стапалото и закрепна по операцијата во ноември.

Коста, кој беше изложен на хируршка интервенција во неговиот роден Бразил, се врати во тимот на Атлетико и наскоро би можел да игра.

Шпанска „Марка“ објави дека 30-годишниот фудбалер треба да биде подготвен на 20 февруари, за првиот натпревар против Јувентус во осминафиналето Лигата на шампионите.

За време на неговото отсуство, Атлетико најде замена и ја зголеми својата конкуренција со тоа што го доведе Алваро Морате на 18-месечен заем од Челзи.

Дури и пред повредата, Диего Коста беше во лоша форма, тој постигна само четири гола во 2018 година, последниот против Барселона пред да се повреди. (МИА)