ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

Дилер од Мала Речица фатен на дело

СВР Тетово поднесе кривична пријава против Г.Р.(44) од с.Мала Речица, тетовско, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“ и „овозможување  на употреба на наркотични дроги“.

Во периодот од февруари 2020 до ноември 2020 пријавениот набавувал марихуана, ја препакувал и ја продавал на улични дилери и зависници во Тетово.

Во текот на септември 2020 биле извршени два претреса во домот на пријавениот во с.Мала Речица, како и претрес во стан во Тетово, кој го користел под наем, при што била пронајдена марихуана, ризли и предмети со остатоци од марихуана.

Исто така, при претрес во станот во Тетово била затекната М.С.(22) од с.Идризово, скопско, која изјавила дека повремено доаѓала заради употреба на дрога.

Ве молиме пратете не и стиснете лајк:
error20
fb-share-icon0