ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

ТРАЧ МУАБЕТИ > Спорт > Ди Марија убеден дека Мбапе еден ден ќе ја освои „Златната топка“

Ди Марија убеден дека Мбапе еден ден ќе ја освои „Златната топка“

1 мин читање

Фудбалерот на Пари Сен-Жермен, Анхел Ди Марија цврсто верува дека неговиот тимски колега Килијан Мбапе ќе стане најдобриот играч во светот.

Минатата година, Французинот го доби трофејот „Рејмонд Коп“ што се доделува на најдобриот млад играч.

– Мбапе е феномен. Тој прераснува во извонреден играч. Тоа го покажа и Светското првенство минатата година кога неговата репрезентација го освои трофејот. Ако продолжи во истиот ритам, тој сигурно уште ќе напредува и ќе ја освои „Златната топка“, изјави Ди Марија.