саб. Ное 28th, 2020

ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

Дневевен хороскоп за 17 мај 2020

ОВЕН

Работа: Очекувајте дека следниот период ќе ви биде предизвикувачки кога е во прашање ова поле.

Љубов: Поволен ден за почеток на нова врска со личноста која ви се допаѓа некое време.

Здравје: Внимавајте на чувствителна бешика.

БИК

Работа: Ќе имате доста обврски и работа. Можно е големи очекувања да се наметнати кон вас.

Љубов: Ве очекува мирен ден за љубов. Со саканата личност солидно се сложувате и знаете дека може да сметате на него.

Здравје: Пад на имунитетот.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Може да очекувате неизвесна атмосфера во односот со соработниците.

Љубов: Нова љубов влегува во вашиот живот. Среќни сте и задоволни што може да менувате нешто на ова поле.

Здравје: Се чувствувате одлично.

РАК

Работа: Може да очекувате почнување на промените на ова поле кое ќе се одрази на вашите финансии.

Љубов: Со саканата личност ќе успеете да остварите добар однос. Очекувајте поволна ситуација.

Здравје: Проблеми со варењето.

ЛАВ

Работа: Очекувајте позитивни пресврти на работното поле. Убави вести доаѓа до вас.

Љубов: Ве очекува познанство со личност која ќе биде подготвена за почеток на сериозна врска со вас.

Здравје: Немате никакви проблеми.

ДЕВИЦА

Работа: Ќе успеете да ги остварите плановите кои сте ги имале на ова поле. Задоволни сте од работната ситуација.

Љубов: Вашата врска е во фаза која носи пресвртница. Можно е понекогаш да размислувате за прекин.

Здравје: Хронични проблеми.

ВАГА

Работа: Ве очекува поволен ден за работа. Можно е да немате ниту една причина да се нервирате.

Љубов: Ви годи чувството на слобода и подготвени сте да уживате во тоа. Не сакате нова врска.

Здравје: Внимавајте на холестеролот.

ШКОРПИЈА

Работа: Ви доаѓа поволен период за промена на работата. Очекувајте дека ќе бидете задоволни од понудите.

Љубов: На полето љубов ве очекува поволен период. Со саканата личност ги решавате проблеми.

Здравје: Слаба циркулација.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Може да очекувате дека денеска ќе успеете да го реализирате својот план токму онака како што сте сакале.

Љубов: Подготвени сте на партнерот да му покажете дека ви значи вашата врска. Можно е да планирате заедница.

Здравје: Проблеми со желудникот.

ЈАРЕЦ

Работа: Сте успеале да ги надминете проблемите од минатото. Пред вас е период кој носи убави вести.

Љубов: Очекувајте интересна комуникација со личноста која ви значи.

Здравје: Намелете го внесот на мрсна храна.

ВОДОЛИЈА

Работа: Пред вас е генерално поволен ден во кој на работното поле ќе имате добра ситуација.

Љубов: Многу е важно со саканата личност да остварите искрена комуникација и да и покежете какви се важите желби.

Здравје: Болки во грбот.

РИБИ

Работа: Избегнувајте било каква врста на ризик на работното поле. Денеска би можеле да бидете наклонети кон загуби.

Љубов: Во односот со саканата личност ви се појавуваат мали компликации.

Здравје: Проблеми со црниот дроб.