ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

ТРАЧ МУАБЕТИ > Магазин > Дневен хороскоп: Бикот неодлучен, Рибите полни со енергија

Дневен хороскоп: Бикот неодлучен, Рибите полни со енергија

Прочитајте го хороскопот за 16 јануари

Овен

Решението на проблемите сепак нема да дојде толку брзо, како што сте се надевале. Можни се нови компликации.

Чувствата кои ги имате кон саканата личност не ви се возвратени. Размислувате за промена на тактиката.

Внимавајте на срцето.

Бик

Иако работите не одат по вашиот план и ситуациите постојано се менуваат, вие не се откажувате. Тоа е вистинскиот пристап.

Неодлучни сте во врска со иднината. Многу работи се нерешени.

Бешиката ви е чувствителна.

Близнаци

Можно е да погрешите ако започнувате нова соработка денеска. Најдобро би било важните одлуки да ги донесете некој друг ден.

Комуникацијата со саканата личност не ви оди најдобро. Двајцата носите одредена вина.

Избегнувајте ги цигарите.

Рак

Можна е минлива финансиска криза и покрај новите неочекувани трошоци.

Чувствувате дека саканата личност не ви дава доволно. Тешко ви е да допрете до нивните емоции и мисли.

Внимавајте на штитната жлезда.

Лав

Денеска би било најпаметно да не ризикувате. Сите проблеми ќе ги решите ако играте на сигурно.

Работите во љубовта не се онакви какви што се надевавте.

Ве мачи главоболка.

Девица

Можете да остварите одлична соработка со личност родена во знакот Риби. Избегнувајте соработка со Јарците.

Добро би било да се дистанцирате од негативните емоции кои владеат во вашата врска.

Тегоби врзани за крвотокот.

Вага

Во периодот кој ви претстои ќе бидете оптоварени со обврски кои не сте ги очекувале.

Ве мачат проблеми во љубовта.

Болки во зглобовите.

Шкорпија

Проблемите на работа се комплицираат до таа мера што јасно ви е дека не можете се сами.

Иако саканата личност е тука до вас, таа нема решение за вашите проблеми.

Болка во кичмата.

Стрелец

Ви доаѓа период на олеснување. Можно е конечно да ги решите проблемите од минатото.

Ќе остварите постојан контакт со личност со која сте имале љубовна авантура во минатото.

Здравјето е добро.

Јарец

Во фаза сте кога ќе поминувате многу време на решавање на административни проблеми.

Ако отворено и покажете на саканата личност што ве мачи, ќе добиете разбирање од нив.

Избегнувајте алкохол.

Водолија

Личност која е постара од вас ќе ви помогне во работата.

Во вашиот живот доаѓа нова личност која ќе ви донесе измешани чувства.

Би ви годела рекреација.

Риби

Денес ќе доживеете пресврт во однос на работата. Можете да очекувате возбудлив ден.

Полека и се приближувате на својата симпатија. Тоа е одлично.

Расположени сте и полни со енергија.