ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

Дневен хороскоп за 14 декември

ОВЕН
Вие чувствувате потреба да се фокусирате на вистински, материјални работи. Можеби нема да бидете “на ти” со емоциите, но сигурно ќе бидете опкружени со убави работи. немојте да се изненадите ако приметите дека луѓето се критични настроени. Иако нивните намери се добри, можно е да ве повредат. Развеселете се, ќе биде подобро.

БИК
Крајно време е да се погледнете во огледало и конечно да ја симнете маската која ја носите веќе одреден период. Потрудете се да го засакате одразот во огледалото. Овој ден е идеален за да се сконцентрирате на целите кои што сакате да ги остварите. Организирајте ги обврските и внимателно испланирајте ја иднината.

БЛИЗНАЦИ
Ќе бидете подготвени за секоја ситуација која што денес ќе ве затекне. Работите се одвиваат во добар правец, искористете ја позитивната енергија што ве опкружува. Ќе забележите дека Ви е потребно многу помалку волја за да ги доведете кон крај секојдневните обврски. Ако некој од вас побара помош, подајте му рака.

РАК
Не очекувајте позитивни реакции од другите, дури и кога вашиот хумор е во прашање. Луѓето во вашата средина денеска се прилично резервирани и незаинтересирани за вашето битие. Не дозволувајте ова да ве обесхрабри – насочете се кон себе и вашите лични потреби. Најдобро е да се посветите на обврските кои не вклучуваат други луѓе.

ЛАВ
Бидете сигурни дека го користите денот за да направите разумни одлуки за важни работи. Вежбајте напорно и концентрирајте се на задачата. Не дозволувајте да се препуштите во емоционална драма. Одржувањето од интензивни емоции ќе ви користи на патот кон постигнување на целите на основните видови.

ДЕВИЦА
Вашиот вроден шарм ќе биде од голема корист, иако во моментов не сте заинтересирани да работите околу вас. Од друга страна, сериозноста е неопходна ако сакате да завршите со некои работи. Изборот зависи од вас. Потрудете се денот да го икористите за завршување на сметки. Сè што можете да направите денес, не го оставајте за утре!

ВАГА
Денешниот ден најубаво е да го преспиете. Не се обесхрабрувајте, има луѓе околу вас кои знаат да ја ценат вашата личност и неизмерно ве почитуваат, дури сакаат и да го поседуваат вашиот начин на размислување. Иако денот нема најдобро да ви започне ќе имате доволно енергија за да бидете продуктивни. Контролирајте ги емоциите.

ШКОРПИЈА
Рестриктивниот тон овој ден на вас може да делува депресивно. Трикот е во тоа да ја искористите енергијата како предност во борбата против намерите на денот. Обрнете внимание на пречките кои ќе бидат поставени пред вас. Сочинете реалистични планови на краткорочни цели и успехот ќе биде неминовен и ќе стигне брзо.

СТРЕЛЕЦ
Најдобро би било да се спуштите на земја. Овој ден не е најдобар за сонување и фантазирање. Можно е да пропуштате многу бидејќи вашата глава е во облаците. Некои работи вас ви се помалку очигледни отколку на другите, а се поради недостаток на концентрација. Свртете се кон работите кои бараат ваше внимание.

ЈАРЕЦ
Ве убива летргијата која ја чувствувате во воздухот. Имате впечаток дека работите не се случуваат со тоа темпо како што сте очекувале. Не мислете дека се ќе се одвива како што сте планирале. Побрзото незначи подобро. Фокусирајте се на квалитетот пред се. Денес е важно да направите нешто што навистина го сакате.

ВОДОЛИЈА
Денеска не е ден за нови достигнувања. Чувствувате дека не сте во можност адекватно да ги изразите своите емоции и во некое подлабоко ниво да се поврзете со личност која ви е драга. Не бидете премногу загрижени. Доколку не сте подготвени за разговор не се присилувајте. Сконцентрирајте се на некои други работи.

РИБИ
Успорете. Нема причина за брзање. Издвојте некое време внимателно да ја испланирате иднината. Денес ќе дејствувате рационално и со двете нозе ќе бидете на земјата. Можеби некои работи нема да ви одат од рака, но свртете ја ситуацијата во ваша корист. Нема да биде лошо да побарате совет од некој во кој имате доверба.

Ве молиме пратете не и стиснете лајк:
error20
fb-share-icon0