ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

Дневен хороскоп за 20. ноември 2018 година

ОВЕН

Работа: Пробајте добро да размислите пред да донесете капитални одлуки. Парите очекувајте ги кон крајот на денот.

Љубов: Во емотивниот живот морате да поставите реални темели.

Здравје: Контраиндикации на лекарства.

 

БИК

Работа: Очекувате позајмица од некој близок пријател или од саканата личност.

Љубов: Средба со личност која работи во банка. Ќе се појават „искри“ и флертувајте.

Здравје: Напнатост, нервоза.

 

БЛИЗНАЦИ

Работа: Работете со помлади колеги. Ќе имате поголема заработка и задоволство.

Љубов: Имате личност на спротивната страна која многу бара, особено ако во хороскоп е Бик.

Здравје: Чувајте се од грип.

 

РАК

Работа: Ако имате парични долгови, ќе бидете притиснати од страна на банката или на некоја странска компанија.

Љубов: Вратете ја довербата кај партнерот така што ќе купите некој убав подарок.

Здравје: Премногу работите, одморете повеќе.

 

ЛАВ

Работа: Вашиот газда кај кого работите, ви внесува нервоза. Морате да направите добра комуникација.

Љубов: Добар однос со женски Лав и машки Овен.

Здравје: Пазете се од повреди.

 

ДЕВИЦА

Работа: Денешниот ден е добар за заработка и почеток на нова работа. Важно е да бидете упорни.

Љубов: Слободните Девици мораат да ја отворат душата. Добар избор за вас е личност во знакот на Бик.

Здравје: Чувајте го имунитетот, внесувајте витамини.

 

ВАГА

Работа: Колегите околу вас не се подготвени да одговорат на вашата динамична енергија. Поради тоа страдате и морате да го менувате колективот.

Љубов: Мислите на личност која не е блиску до вас, веројатно е во некоја земја преку Океанот.

Здравје: Никако благо и енергетска храна.

 

ШКОРПИЈА

Работа: Тешкотии на почетокот на денот. После 13 часот можете да имате успешен работен ден.

Љубов: Слободните Шкорпии имаат добар ден со личност од опкружувањето. Можеби е тоа некој кој ви се допаѓа подолг период.

Здравје: Чувствителна кожа.

 

СТРЕЛЕЦ

Работа: Ова е добар ден за смена на работата, или ви се раѓаат нови идеи.

Љубов: Не сте расположени за караница со партнерот. Често морате да се правдате каде сте биле, што сте правеле…

Здравје: Притисокот ви пречи.

 

ЈАРЕЦ

Работа: Сите припадници на овој знак го сакаат почетокот на неделата, затоа што се некои кои сакаат ред и дисциплина. Ова е многу поволен ден за финансии.

Љубов: Ако сте жена Јарец, млад маж ви се додворува. Машкиот Јарец мора да се стабилизира низ бракот.

Здравје: Болки во коските.

 

ВОДОЛИЈА

Работа: И натаму имате притисок од оние колеги кои се неспособни да нешто организираат. Морате да бидете построги.

Љубов: Добра енергија за љубовта оди преку личност од знакот Стрелец, Бик или Риби.

Здравје: Осцилации на емотивен план.

 

РИБИ

Работа: Најважно е како работите. Морате да бидете љубезни, дипломатски настроени и подобри во естетиката.

Љубов: Со некоја Водолија гледате да створите добар љубовен однос доколку сте сами. Ако сте во брак, морате да се посветите на желбите на партнерот.

Здравје: Јак иминутет, добро здравје.

Ве молиме пратете не и стиснете лајк:
error20
fb-share-icon0