ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

Дневен хороскоп за 22 ноември

ОВЕН

ЉУБОВ: Се наоѓате под притисок, морате да почитувате нечија волја или барања. Ве иритира однесувањето на партнерот.

РАБОТА: Продолжената расправија илустрира ваша несигурност или немоќ да ја надминете моменталната ситуација. Важно е да извлечете добра поука.

ЗДРАВЈЕ: Избегнувајте конфликтни ситуации.

 

БИК

ЉУБОВ: Во своите емотивни проценки бидете реални, не можете да очекувате саканата личност да ги оствари сите ваши слатки соништа.

РАБОТА: Угледајте се на успешните соработници и применете сличен принцип на работење. Секогаш постои некој кој може да ви пружи корисна информација.

ЗДРАВЈЕ: Разубавете го својот изглед и расположение, опуштете се.

 

БЛИЗНАЦИ

ЉУБОВ: Немојте да дозволите вашето внимание да го привлечат некои личности од страна или ласкавите комплименти кои ги добивате.

РАБОТА: Деловната ситуација прифатете ја како логичен тек на настаните и ако добар поттик да го промените својот однос кон соработниците.

ЗДРАВЈЕ: Важно е да го сочувате здравиот разум и присебниот дух.

 

РАК

ЉУБОВ: Чувствувате ново емотивно полетување, планирајте некоја омилена забава или љобовна средба. Ќе ви одговара весело друштво.

РАБОТА: На вам е да покренете иницијатива во добар правец, а другите да ја реализираат вашата идеја.

ЗДРАВЈЕ: Делувате позитивно на својата околина.

 

ЛАВ

ЉУБОВ: Имате добро претчувство, а љубовната игра е најубава кога во неа учествуваат двајца избрани.

РАБОТА: Ако сакате се да функционира на беспрекорен начин, потребна ви е вам добра волја и одредени професионални манири кои представуваат ваш заштитен знак.

ЗДРАВЈЕ: Важно е правилно да на насочите својата енергија.

 

ДЕВИЦА

ЉУБОВ: Во емотивна смисла непотребно го ставате на искушение партнерството трпение, ќе зажалите поради некои зборови или постапки.

РАБОТА: Нема причина за строго да ги форсирате своите деловно финансиски палнови, како и да игнорирате нечие присуство.

ЗДРАВЈЕ: Дозволете си себе подобар третман и поквалитетни услови.

 

ВАГА

ЉУБОВ: Се чини дека некој строго го контролира вашето однесување. Сакате поголема емоционална слобода или нова можност да ги реализирате вашите намери.

РАБОТА: Бам ви е важно да стекнете нечија доверба во деловните кругови, Вие делувате многу разумно во некои раслични ситуации, а тоа го приметуваат другите.

ЗДРАВЈЕ: Потребни Ви се повеќе часови сон.

 

ШКОРПИЈА

ЉУБОВ: Саканата личност очекува да и посетите повеќе време и внимание.

РАБОТА: Очекувате голема пофалба или признание за деловните резултати што сте ги постигнале.

ЗДРАВЈЕ: Применувајте некои техники за релаксација.

 

СТРЕЛЕЦ

ЉУБОВ: Премногу Ве погодува нечие однесување или нова одлука. Вие се грижите да го потиснете вашето расположение пред блиските.

РАБОТА: Вие располагате со добри аргументи, но на некој Ваш соработник не му е во полза вистината да исплива на виделина.

ЗДРАВЈЕ: Вечерните часови посветете ги на некое хоби или релаксација.

 

ЈАРЕЦ

ЉУБОВ: Вие се грижите за љубовните дилеми, имате лоша презентација за близок роднина. Кон партнерот делувате недоверливо и претпазливо.

РАБОТА: Вашите идеи звучат добро, но околината нема доволно слух за бизнис компромис што подразбира различен модел на однесување.

ЗДРАВЈЕ: Нема потреба да се оптоварувате со „сериозни мисли”.

 

ВОДОЛИЈА

ЉУБОВ: Покажете и на саканата личност дека добра волја и малку внимание значи многу повеќе од некои „скапи подароци”.

РАБОТА: Вашиот ентузијазам, самодоверба и гордост може да се толкуваат на различни начини. Потребна е мудрост да ги балансира вашите желби и можности.

ЗДРАВЈЕ: Опуштете се со вашата омилена забава и релаксација.

 

РИБИ

ЉУБОВ: Партнерот инсистира на заеднички промени. Треба да имате доволно разбирање и добра волја.

РАБОТА: Важно е да го почитувате протоколот, па не вршете прекршоци што може да ве загрозат пред вашите соработници.

ЗДРАВЈЕ: Нема причина да бидете оптоварени со лажни мисли.

Ве молиме пратете не и стиснете лајк:
error20
fb-share-icon0