ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

ТРАЧ МУАБЕТИ > Магазин > Дневен хороскоп: Нов флерт за Бикот, изненадување за Вагата, големи промени за Рибите…

Дневен хороскоп: Нов флерт за Бикот, изненадување за Вагата, големи промени за Рибите…

1 мин читање

Дневен хороскоп за среда, 27-ми март 2019-та година.

ОВЕН

Работа: Денеска немојте да носите нови одлуки за да не правите нови грешки. Бидете трпеливи на работа.

Љубов: Важно ви е да се дефинира односот со партнерот. Подготвени сте за брак и нешто сериозно.

Здравје: Поспаност и умор.

БИК

Работа: Пред вас е фаза која ќе биде многу поволна за почеток на нови работни проекти.

Љубов: Надевајте се на нов флерт со личност кон која веќе долго време имате чувства.

Здравје: Нагласена интуиција.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Ве очекува помош која треба да ја прифатите. Ќе успеете да остварите нешто подобра ситуација на работа.

Љубов: Задоволни сте со состојбата на ова поле и добивате се што ви е потребно од партнерот.

Здравје: Добро.

РАК

Работа: Вашата посветеност ќе се исплати. Може да очеквуате дека ќе бидете задоволни со случувањата.

Љубов: Јавно го покажувате својот интерес кон личност која ви значи и очекувате таа да ви врати на ист начин.

Здравје: Ќе ви годи масажа.

ЛАВ

Работа: Главните прашања денска ќе ги решите многу лесно, хороскопот ви е наклонет за било кој вид формалности.

Љубов: Пред вас е период во кој лесно ќе склопувате нови познанства. Излегувате, се дружите со луѓето.

Здравје: Ќе ви годи физичка активност.

ДЕВИЦА

Работа: Очекувајте дека ќе успеете да ја подобрите заработувачката. Нови шанси лесно ви се отвораат.

Љубов: Подготвени сте да се впуштите во врска со личнос кон која имате силни чувства.

Здравје: Се чувствувате многу убаво во вашата кожа.

ВАГА

Работа: Може да очекувате да бидете задоволни од работните случувања кои ви се подготвуваат денеска.

Љубов: Саканата личност пријатно ќе ве изненади и ќе ви покаже дека и/му значите.

Здравје: Внесувајте повеќе течности.

ШКОРПИЈА

Работа: Имате многу работни обврски и малку време пред себе, но некако, сепак, можеби ќе успеете во се.

Љубов: Немате големи грижи затоа што верувате во вашиот партнер и добро се чувствувате кога сте заедно.

Здравје: Пад на имунитетот.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Ве очекува поволен ден на работа. Не би требало да имате било какви грижи и стресови.

Љубов: Новата љубовна приказна наскоро ви доаѓа. Може да се надевате на позитивни пресврти.

Здравје: Одлично се чувствувате и полни сте со енергија.

ЈАРЕЦ

Работа: Успешно сте ги решиле сите задачи кои сте ги имале на ова поле. Надредените имаат многу доверба во вас.

Љубов: Се чувствувате добро кога сте со партнерот. Надевајте се на позитивни околности.

Здравје: Мали проблеми со бешика.

ВОДОЛИЈА

Работа: Ќе имате проблеми ако продолжите да ги избегнувате работните обврски.

Љубов: Саканата личност полека губи доверба во вас, затоа што не сте ги исполниле ветувањата од претходниот период.

Здравје:Проблеми со варење на храната.

РИБИ

Работа: Пред вас е период во кој имате големи промени, неколку патувања и многу прилики за нова работа.

Љубов: Иако постојат несогласувања помеѓу вас и партнерот, подготвени сте да се потрудите за да опстои врската.

Здравје: Добро.