ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

Дневен хороскоп: Овој хороскопски знак ќе има проблеми со здравјето, а еве што ги очекува биковите

Овен

Работа
Уште не е време за некои сериозни и долгорочни потфати на работното место. Со тоа сега нека се занимаваат искусни колеги, а времето ќе ви донесе и шанса.
Љубов
Вие ќе забележите несомнени сигнали што ви ги испраќа една личност. Поведете повеќе сметки, и почнете да влијаете на однесувањето на партнерот.
Здравје
Главоболка.

Бик

Работа
Се трудите да се сретнете со колега кој ве нервираа со своите постапки.Ако се впуштате во расправија и докажување на правдата, тоа ќе биде лошо за тебе.
Љубов
Оддавате впечаток за загриженост и лошо расположение. Мали тешкотии и на емотивниот план.
Недостасува подобра концентрација.
Здравје
Добро се чувствувате.

Близнаци

Работа
Бизнис задачите се наталожиле и сте несигурни кон колегите. Има шанса за
постигнување на подобар статус, но само ако избегнете премногу силно реагирање во друштво на колегите.
Љубов
Вознемирени сте поради зборовите и постапките на лицето што го сакате и ве исплаши несигурноста. Не грижете се, ќе биде сè како што сакате.
Здравје
Возможна инфекција.

Рак

Работа
Разговор со колега не минал како што сте посакувале, но вие чувајте “ас во
ракавот “. Имате способност да го реализирате она што сте го зацртале, а договорот може да ги задоволи и двете страни. Исто така може да ви биде “отскочна даска” за идни работни победи.
Љубов
Стабилна ситуација на емотивниот план. Израдувајте го партнерот на оригинален начин.
Здравје
Добро се чувствувате.

Лав

Работа
Не треба да бидете површни и лековерни. Во овој случај, некои зборови не гарантираат добар излез на бизнис потфатот и сосема е можно разочарување.
Љубов
Неприфаќањето на реалноста може скапо да ве чини.Согласете се на предлог на лицето што
го сакате повеќе од одвишна расправа.
Здравје
Ќе уживате во релаксација.

Девица
Работа
Она што некој од колегите го рекол дека дополнително ве возбудува. Но, не треба да се покажете. Треба да се сослуша и да се види ситуацијата и од друг агол.
Љубов
Копнеете за поголема грижа, но не сакате да искажете. Сепак, со таквото однесување само
станувате уште побезволни.
Здравје
Проблеми со грлото.

Терезија

Работа
Сомничави сте против колегите и барате уште некои објаснувања за да подобро ја разгледате
ситуацијата и ја разрешите недоумицата. Неразбирањето може да ве чини само вас, па затоа водете сметка за своите зборови.
Љубов
Искажете повеќе сочуство за некој кој е во несоодветна ситуација и ги почитува емоциите
на лицето што го сака.Тоа е рецепт за убав ден.
Здравје
Хронични тегоби.

Скорпија

Работа
Разгледајте ги најновите предлози, за да си помогнете да стекнете искуство во работата што ви се допаѓа сега. Еден добронамерник колега сака да ви помогне со сугестија.
Љубов
Ќе забележите нечии погледи со копнеж. Послушајте го своето шесто сетило. Денес би можел да биде интересен ден, обрнете внимание.
Здравје
Одлично.

Стрелец

Работа
На повидок се недоразбирања на работното место. Некое лице е добронамерно, иако сте вие
сомничави и недоверливи.
Љубов
На емотивен план, некој се „срами“ да каже што мисли, а за тоа немате доволно разбирање и очекувате некои одговори премногу брзо. Бидете флексибилни и подготвени на договор.
Здравје
Добро се чувствувате.

Јарец

Работа
Вашето незадоволство поради постапката на некој колега е очигледно. Вие не сакате да
прифатете дека сте погрешиле. Договорот е решение и само така може да се движи во насока
на надминување на проблемите.
Љубов
Доволно е да се расправате со личноста што ја сакате, моменталните разминувања во ставовите ќе се решат со време, ако покажете доволно разбирање.
Здравје
Нерасположение.

Водолија

Работа
Премногу сте љубопитни и имате премногу силна потреба да дознаете што некој од колегите планира – ќе треба да ја намалите својата љубопитливост. Можни се и злобни забелешки на некои колеги, но би било најдобро да се игнорираат.
Љубов
Разгледајте ја можноста на еден човек од своето љубовно минато да му простите една грешка
Здравје
Добро се чувствувате.

Риби

Работа
За да стекнете доверба на колегите постапете по предлогот на некој од постарите колеги.
Напредок е возможен, но со голема заложба и усвојување на нови правила.
Љубов
На емотивниот план е очигледна вашата восхитеност.
Здравје
Добро се чувствувате.

Ве молиме пратете не и стиснете лајк:
error20
fb-share-icon0