ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

ТРАЧ МУАБЕТИ > Магазин > Дневен хороскоп: Овој хороскопски знак го очекува додворување, а еве што ги очекува вагите

Дневен хороскоп: Овој хороскопски знак го очекува додворување, а еве што ги очекува вагите

1 мин читање

ОВЕН

Работa: Потрудете се обврските да ги завршите кога сте ветиле. Не е време да ги избегнувате своите работи.

Љубов: Многу брзо ќе се оствари ново познанство со личност која ќе покаже дека искрено и значите.

Здравје: Мал пад на енергија.

БИК

Работа: Вредно работите и важно ви е на ова поле да дојдете до остварување на своите желби и амбиции. Посветени сте на работата максимално.

Љубов: Немате дилеми по прашањето на своите желби на љубовен план.

Здравје: Менувајте го стресниот начин на живот.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Ги решавате проблемите кои се создале не по ваша, туку по туѓа вина. Неправда ве погодува.

Љубов: Можно е да имате додворувач(ка) кој се труди околу вас, но вие едноставно не сте заинтересирани.

Здравје: Ќе ви годи медитација.

РАК

Работа: Може да очекувате дека во текот на денешниот ден ќе имате позитивни околности и дека ќе ви се укаже факторот среќа.

Љубов: Пред вас се убави промени кога е во прашање љубовта. Партнерот ви подготвува изненадување.

Здравје: Одлично.

ЛАВ

Работа: Исклучително поволен ден за работни промени ве очекува. Ситуацијата може да излезе и подобро од она што сте го замислиле.

Љубов: Имате многу добар однос со саканата личност. Добро се чувствувате кога сте заедно.

Здравје: Добро.

ДЕВИЦА

Работа: Доколку планирате работно патување, може да очекувате дека тоа ќе биде многу добро за вас.

Љубов: Може да имате многу интересен однос со личност со која флертувате веќе некое време.

Здравје: Полни сте со енергија и ви годи активност.

ВАГА

Работа: Ви доаѓа подобрување кога е во прашање полето на финансии. Подгответе се да направите некои важни промени.

Љубов: Добивате внимание од личност која ви значи и се надевате дека ќе влезете во врска.

Здравје: Чувствувате подобрување.

ШКОРПИЈА

Работа: Имате прилика да покажете колку сте посветени на своите обврски. Надредетени ќе умеат да го ценат вашиот труд.

Љубов: Препуштете се на своите чувства и уживајте во убавите моменти со саканата личност.

Здравје: Потребен ви е одмор.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Ќе бидете сосема растоварени и без големи обврски во текот на денешниот ден. Не би требало да бидете загрижени.

Љубов: Можно е односот со вашиот партнер да не е добар и потребно е некои работи да ги менувате.

Здравје: Внесувајте повеќе вода.

ЈАРЕЦ

Работа: Сте решиле своите работи да ги држите во тајност уште некое време. Не дозволувате туѓата желба за откривање да ви расипе се.

Љубов: Можно е односот со саканата личност да влегува во фаза на чести караници и голема тензија.

Здравје: Потребен ви е одмор.

ВОДОЛИЈА

Работа: Можно е да не сте добро организирани и да ви е многу тешко сите обврски кои ги имате, да ги остварите за еден ден.

Љубов: Партнерот нема доволно доверба во вас, и караниците стануваат се почести.

Здравје: Алергиски реакции.

РИБИ

Работа: Ако сакате да бидете почитувани на полето работа, морате да покажете дека истата почит умеете да ја покажете пред другите.

Љубов: Не ви годи љубомората која ја покажува партнерот и се оддалечувате од него.

Здравје: Поработете на подобра исхрана.