ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

Дневен хороскоп: Овој хороскопски знак денеска го очекува тежок финансиски ден, а еве што ги очекува лавовите

Овен

Финансиската ситуација не е стабилна. Денешниот ден е неповолен за шопинг и трансакции.

Во тешка љубовна фаза стге. Пред вас е период на кавги и недоверба.

Внимавајте на бешиката.

Бик

Неповолен ден за работа. Најдобро би било да почекате со одлуки.

Партнерот делува дистанцирано и така вие се сомневате во љубовта.

Можно е воспаление на увото или проблеми со слухот.

Близнаци

Можно е да имате тежок и напорен ден на работа. Поголем дел од обврските паѓаат на вас.

Копнеете кон емотивни промени и подготвени сте повторно да се впуштите во нова врска. Пред вас е поволен ден за нови познанства.

Склони сте кон вирусни инфекции.

Рак

Можете да се надевате на опуштена работна атмосфера.

Ви се допаѓа личност која неодамна сте ја запознале. Можете да очекувате зближување.

Внимавајте на кардиоваскуларниот систем.

Лав

Заборавете на големите очекувања бидејќи денот не ви овозможува да ги остварите плановите.

Уживате во флертот со личност која ви се допаѓа, но никако да се зближите.

Можни проблеми со белите дробови.

Девица

Ако се занимавате со приватен бизнис,ќе бидете оптоварени со многу грижи.

Ве фаќа чувство на тага и жалите за некоја личност од минатото. Пред вас е период на преиспитување на емоциите.

Алергии.

Вага

Ве очекуваат проблеми на полето на финансии.

Сакате стабилна ситуација со саканата личност, но никако да постигнете компромис.

Можен е стомачен вирус или проблеми со варењето.

Шкорпија

Најдобро би било да се посветите на себеси и да одморите, бидејќи работниот хороскоп не ви е наклонет.

Ве погодуваат некои ситници, но партнерот не ви обрнува внимание.

Внимавајте на очите.

Стрелец

Ако планирате почнување на нов бизнис, ова е поволен период за вас.

Имате добра комуникација со саканата личност и сметате дека сте среќни. Ова е поволен ден за љубов.

Ве мачи депресија.

Јарец

Се наоѓате во многу поволна ситуација кога станува збор за финансиите и можете да очекувате успех на ова поле.

Доаѓа време да разговарате со саканата личност дали гледате заедничка иднина.

Здравјето е добро.

Водолија

Ќе имате можност да се одморите добро денеска.

Ќе успеете да ги решите сите несогласувања со саканата личност и остатокот од денот да го минете мирно.

Време е за редовен лекарски преглед.

Риби

Претерано сте напнати и внесувате немир во работата. Денешниот ден не е претерано поволен.

Денес ќе се зближите со личност со која веќе подолго време флертувате.

Внесувајте повеќе витамини.

Ве молиме пратете не и стиснете лајк:
error20
fb-share-icon0