ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

Доаѓаат обилни врнежи од снег: Во недела и вторник нова снежна покривка

До вторник ќе преовладува претежно облачно време со повремени врнежи со променлив интензитет, информираат од УХМР.

Пообилни врнежи од снег ќе има во недела и вторник и ќе се формира нова позначителна снежна покривка.

Само во некои пониски места врнежите ќе бидат од дожд и снег.

Ве молиме пратете не и стиснете лајк:
error20
fb-share-icon0