ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

ТРАЧ МУАБЕТИ > Вести > Дожд и снег- еве какво ќе биде времето во наредните денови

Дожд и снег- еве какво ќе биде времето во наредните денови

И утре времето ќе биде како денеска, променливо облачно со појава на магла по одделни котлини, и со повремени локални врнежи од дожд и снег.

Максималните дневни температури ќе се движат од 1 во Берово, 2 во Маврово, 5 во Скопје, 6 во Охрид до 8 степени во Дојран.

Во наредните денови се очекува променливо облачно време со поверемни локални врнежи од дожд на пониските места и снег на повисоките места и планините.

Во втората половина од неделата врнежите се очекува да бидат пообилни.