ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

ТРАЧ МУАБЕТИ > Вести > Еве какво време не очекува денес

Еве какво време не очекува денес

Период на променливо облачно време со сончеви периоди. На места ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи, особено во попладневните часови.

Локално ќе има услови за појава на град.

Утринските температури ќе бидат во опаѓање. Завреме на викендот ќе настапи стабилизирање на времето.