ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

Европски куп на мажоретки во Охрид

1 мин читање

Повеќе од 600 мажоретки од Молдавија, Босна и Херцеговина, Хрватска, Словенија и Македонија учествуваат на Европскиот куп за мажоретки од генерациите 1999-2009 што викендов се одржува во Охрид.

Претставниците на групите денеска ги прими градоначалникот Јован Стојаноски кој им посака пријатен престој во Охрид, како и успех во натпреварувањата.

Манифестацијата доби хуманитарен предзнак откако организаторот на купот – групата „Алпе-Дунав-Адриа“ реши средствата од влезниците за сите настапи на учесниците што се одржуваат во Спортската сала „Билјанини извори“ да бидат донирани на семејството Настески за лекување на малата Сара.

Ве молиме пратете не и стиснете лајк:
error20
fb-share-icon0