ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

ТРАЧ МУАБЕТИ > Регион > Еди Рама имал срцев удар, итно пренесен во болница

Еди Рама имал срцев удар, итно пренесен во болница

1 мин читање

Албанскиот премиер Еди Рама итно е префрлен во болница во Берлин поради проблеми со срцето, објавија албанските и косовските медиуми.

– По прединфарктот што Еди Рама го преживеа во Тирана, за што и беше хоспитализиран, подоцна отпатува за Берлин со чартер лет. Дека здравствената состојба на Рама не е добра се забележа и во Берат кога тој не можеше да ги среди речениците, наведува порталот syri.net.

Според истиот извор, неговата состојба се влошила, а неколку часа подоцна тој бил итно хоспитализиран во Тирана, бидејќи имал прединфарктна состојба.

– Од понеделникот тој е хоспитализиран во Берлин. Причина за неговиот престој во Германија е неговата здравстена состојба, а не од друг причини, наведува порталот.

Веста ја пренесуваат и други албански и косовски медуми, но официјална потврда засега нема.