ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

ТРАЧ МУАБЕТИ > Магазин > Енергетски напиток кој ќе ве разбуди по празниците

Енергетски напиток кој ќе ве разбуди по празниците

1 мин читање

Овој напиток дефинитивно ќе ве разбуди. Лимонот го раздвижува црниот дроб, помагајќи му да произведе дигестивни сокови кои ќе ја поттикнат детоксикацијата. Куркумата е одлична за метаболизмот и варењето.

Состојки :

1 јаболко

2 моркови

Целер

Сок од 1 лимон

1 крушка

1-2 лажици куркума

Начин на подготовка:

Во блендер ставете ги сите состојки освен лимоновиот сок и куркумата, за кои е важно да ги додадете на самиот крај.

Конзумирајте го овој напиток по празниците кои беа исполнети со многу мрсна храна, долги ноќи без сон и алкохол.