ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

Жените родени во овој хороскопски знак најтешко наоѓаат љубов

Тие се мислители, аналитичари, вредни работници и многу интелигентни личности. Но, тие се и перфекционисти. Сакаат да бидат домантни во односите со другите луѓе, а често се и претерано нервозни поради нереалните очекувања кои ги имаат од другите.

На овие жени им е најтешко да ја пронајдат љубовта, бидејќи бараат од спротивниот пол да биде совршен. Станува збор за Девиците.

Она што ги спречува Девиците од наоѓање на вистинската љубов е нивниот страв од интимност и нивното реално и логично размислување. Со оглед на тоа дека постојано бараат совршеност, ретко кој успева да ги исполни нивните високи стандарди. Често, најдобрите мажи поминуваат покрај нив незабележани.

Затоа, Девиците често привлекуваат „убави катастрофи“, мажи со изгубени цели и емоционално недостапни мажи. Тоа е така бидејќи Девицата во тој момнт одбира тоа да биде само забава и се залажува дека нема потреба за врска. Но, ваквите мажи знаат да го украдат нејзиното срце и да направат таа да пати многу повеќе одошто планирала или замислувала дека некогаш ќе се случи тоа. Ваквиот однос трае долго и на Девиците им е тешко да го прекинат, поради поврзаноста.

И, така во круг. Потоа, нивното срце е скршено, тие се трудат да се одалечат од мажите и го чуваат срцето се до следната авантура за која не веруваат дека ќе им значи нешто. Додека сето тоа се случува, тие посакуваат вистински партнер, совршен партнер кој во пракса не псотои. Девиците веруваат во љубовта, вечна љубов, но нивната грешка се високите стандарди.

Ве молиме пратете не и стиснете лајк:
error20
fb-share-icon0