саб. Ное 28th, 2020

ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

За неносење заштитна маска казнети 983 граѓани

1 мин читање

Во текот на изминатото деноноќие (23/24.10.2020) на територијата на Република Македонија, по однос на мерката за носење заштитни маски регистрирани се 983 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид-19.