ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

Земјотрес од 4,3 степени во водите на Медитеранот

1 мин читање

Земјотрес со јачина од 4,3 степени според Рихтеровата скала е регистриран утрово во водите на Средоземно Море, јави Анадолија. повикувајќи се на соопштение од државната Канцеларија за кризни и итни состојби (АФАД).

Земјотресот е регистриран во 9 часот и 25 минути по локално време (8.25 часот по средноевропско време).

Земјотресот, како што соопшти турската телевизија Си-Ен-Ен Турк, бил на длабочина од околу 40 километри, со епицентар недалеку од областа Мугла,

Потресот е почувствуван во реонот на турското одморалиште Датча.

Според првичните податоци, нема повредени лица и предизвикани материјални штети.

МИА

Ве молиме пратете не и стиснете лајк:
error20
fb-share-icon0