ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

Земјотрес почувствуван во Будва

Земјотрес со јачина од 3,6 степени го погоди црногорското приморје, а најмногу беше почувствуван во Будва и Херцег Нови.

Епицентарот бил регистриран неколку минути по 15 часот.

Сеизмолошкиот завод на Црна Гора наведе дека овој земјотрес не можел да предизвика материјална штета во епицентралното подрачје.

Ве молиме пратете не и стиснете лајк:
error20
fb-share-icon0