ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

ТРАЧ МУАБЕТИ > Вести > Земјотрес ја здрма Грција, почувствуван и во државава

Земјотрес ја здрма Грција, почувствуван и во државава

Земјотрес со интензитет од 3.9 степени е регистриран во Микрополи, Грција. Земјотресот е почувствуван и во државава.

Засега нема информации за предизвикани материјални штети и повредени.