ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

ТРАЧ МУАБЕТИ > Вести од светот > Индија: Се урнаа два воени авиони за време на трениг

Индија: Се урнаа два воени авиони за време на трениг

Два авиона на индиското воено воздухопловство се урнаа за време на тренажен лет, при што еден пилот загинаа, а другиот се води како исчезнат.

Се претпоставува дека леталата се судрија за време на тренингот.

Авионите од акробатската група „Сурија киран“ се урнаа во подрачјето на авиобазата Јелеханка во Бангалере.

На местото на несреќата се наоѓаат спасувачки и екипи на брзата помош.