ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

Кавадарци доби банка за храна

Стотина социјално загрозени семејства од Кавадарци денеска добија пакети со храна. Банката за храна од денеска е во функција во овој град.  Проектот се реализира со поддршка на локалната самоуправа, бизнис секторот и Банката за храна на Македонија…

Ве молиме пратете не и стиснете лајк:
error20
fb-share-icon0