ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

ТРАЧ МУАБЕТИ > Магазин > Какви луѓе привлекувате според вашиот хороскопски знак

Какви луѓе привлекувате според вашиот хороскопски знак

Хороскопот може да ви открие какви луѓе привлекувате.

Овен

Вие сте енергична личност, полна со живот и возбуда. Луѓето кои ги привлекувате се тотална спротивност од тоа. Тие се смирени, го сфаќаат животот сериозно и тие се бавни, постојано трагајќи по баланс во животот. Вашата енергија привлекува луѓе кои не ја разбираат целосно вашата страст, но кои ви се восхитуваат и посакуваат да го имаат истото.

Бик

Вашата сигурност е нешто што ги привлекува другите луѓе. Иако често имате проблем да им верувате на луѓето, сепак во врските сте стабилен и посветен партнер. Сепак, често се наоѓате во врска со луѓе на кои им недостасува нешто. Тоа се луѓе со лошо минато, со проблеми или пак кои не можат да ги заборават своите бивши. Тие често мислат дека со вас ќе најдат мир и стабилност, и иако тоа често се случува, сепак вие сте оние кои имаат проблем на крајот.

Близнаци

Вие сте личност на која и е потребна поврзаност. Сакате да бидете покрај луѓе, постојано да учите и да бидете инспирирани. Оние кои ги привлекувате се слични на вас. Или барем се луѓе кои сакаат да бидат како вас. Тие се личности кои делуваат љубопитно, како сигурни интелектуалци полни со шарм. Сепак, често излегува дека тие се и помалку досадни.

Рак

Вие се однесувате кон другите луѓе како да се дел од вашето семејство. Имате огромно срце и би направиле се за оние кои ги сакате. Често, ги привлекувате чувствителните личности, оние кои се свесни за своите чувства. Сепак, проблемот со тоа е дека многу често тие личности испаѓаат дека стануваат ваши најдобри пријатели повеќе одошто љубовни партнери.

Лав

Вие сте храбри и самоуверени и сакате да бидете главни. Сакате да ги освојувате другите луѓе со внимание и подароци и често привлекувате луѓе кои го сакаат таквото внимание.

Девица

Вие сте личност на која може да и се верува, прибрани сте и не сакате драма. Поради својата трпелива природа и способност да им помагате на луѓето, често заглавувате со луѓе кои носат огромен багаж. Вие се однесувате како да сакате да им помогнете и да ги спасите, а тие уживаат во тоа.

Вага

Вашата личност лежи во потребата за баланс. Сакате ред и хармонија, но често сте многу неодлучни. Затоа, често привлекувате луѓе кои не се многу сериозни околу вас. Тие се оние кои се пола во врската, а пола надвор. Ги сакате таквите игри, но често знаете да се изгорите.

Шкорпија

Од сите знаци, вие сте најнезависни и потребно ви е време да бидете сами за да ги наполните батериите. Поради таквата карактеристика, често привлекувате луѓе кои се слични на вас. Тие се независни и самодоволни. На ним не им е потребен партнер, но уживаат  во вашето друштво.

Стрелец

Вие сте личност која сака да истражува и да живее надвор од правилата. Можете лесно да почнете разговор и имате голема група на пријатели. Сепак, често привлекувате личности кои сакаат да ве скротат. Тие се се што не сте вие.

Јарец

Вие сте личност која го сфаќа животот сериозно. Лидери сте и сте ориентирани кон целта. Постојано сте фокусирани на некаков проект. Привлекувате луѓе кои постојано можат да ве насмеат и кои не го сфаќаат животот толку сериозно. Тоа е добро, бидејќи во вашиот случај, правилото “спротивностите се привлекуваат” навистина функционира.

Водолија

Вие сте личност која е постојано среќна и која сака да ги види и другите среќни. Сакате да се поврзувате со другите и да бидете блиски. Вистински интелектуалци сте и сакате да разговарате на различни теми, па така привлекувате луѓе кои можат да зборуваат долго со вас.

Риби

Вие сте големи сонувачи, кои знаат некогаш да бидат луди и социјални, а некогаш пак да се скријат од целиот свет. Затоа и ги привлекувате самоуверените сигурни луѓе, кои се гласни и кои можат да ви помогнат да излезете од својата школка. Тие сакаат да бидат центар на внимание и го ценат вашето длабоко размислување и силни емоции.