ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

Како Елон Маск планира да го колонизира Марс?

Неодамна, во интервју Елон Маск откри дека веројатно ќе се пресели на Марс, поточно дека постојат 70 проценти можности дека ќе оди на Марс додека е жив, со цел засекогаш да се насели на Црвената планета. Но, тоа не е сè.

Тој полека ги разоткрива и плановите како да го колонизира Марс. Но, не е сам во таа амбиција, и НАСА планира да испрати луѓе на Марс во 2030 година.

Кина исто така има вселенска програма чија цел е лансирање на пробен лет на Марс во 2020 година. Научниците се заинтересирани за Марс од различни причини, меѓу кои и откривањето за потеклото на животот.

Во ова видео ќе дознаете подетално кои се точните намери на Маск и како планира да ја освои Црвената планета.

Ве молиме пратете не и стиснете лајк:
error20
fb-share-icon0